יין – דברים שחשוב לדעת

יין

יין הוא משקה אלכוהולי מותסס העשוי מהסוכרים הטבעיים המצויים בענבים. יין הוא משקה מורכב וככזה, דורש ידע מסוים כדי ליהנות באמת.

תהליך ייצור היין מתחיל בריסוק הענבים ומיצוי המיץ שלהם. לאחר מכן יש להפריד את המיץ מהקליפות והזרעים, שנותרו מאחור. לאחר תהליך זה, המיץ יתסס ליין.

יין הוא משקה העשוי מענבים מותססים. יין הוא משקה אלכוהולי שניתן לייצר בסגנונות רבים ושונים של יין.

יין הוא משקה שקיים כבר אלפי שנים. זה היה חלק מחגיגות וטקסים בתרבויות רבות. המילה יין באה ממילה גרמנית ישנה, שפירושה "משקה משמח".

זני היין הידועים ביותר הם אדום ולבן. יינות אדומים עשויים מענבים שנכתשו והושארו לתסוס כשהקליפה עדיין על. יינות לבנים מיוצרים על ידי ריסוק הענבים, הפרדתם מקליפתם ואז נותנים להם לתסוס.

ניתן לסווג את ביטויי היין לשלוש קטגוריות: יין יבש, יין חצי יבש ויין מבעבע. ביינות יבשים אין שאריות סוכר בעוד שביינות חצי יבשים יש מעט שאריות סוכר אך לא כמו יינות מתוקים או קינוחים. יינות מבעבעים הם בדרך כלל יבשים אבל הם יכולים להיות גם מתוקים או חצי יבשים.

שמעת את המילה סומלייה?

סומלייה הוא מישהו שהוכשר לדעת הרבה על יין, ומסוגל להדריך אחרים בתהליך בחירת היינות. סומלייה צריך להיות בקיא בכל ההיבטים של היין, כולל זני ענבים, אזורי יין וטכניקות ייצור יין.

המילה 'סומלייה' מגיעה מהמילה הצרפתית 'סומלייר' שמשמעותה 'לישון' מכיוון שבעבר נראו סומליירים ישנים ליד שולחנותיהם בזמן שהמתינו ללקוחות וגם מהמילה הצרפתית ל"שולחן" או "מלצר יין".

הסומלייה הוא מומחה היין. הם בקיאים ביין ויכולים לעזור לך להבין מה להזמין במסעדה.

סומלייה הוא מומחה יין שעבר בחינה קפדנית כדי לקבל הסמכה. הם יכולים לעזור לך לבחור את היין המושלם עבור הטעם והאירוע שלך. סומלייה הוא מישהו שיודע כל מה שצריך לדעת על יין. הם מכירים את ההיסטוריה שלו, את סוגי היין השונים ואיזה יינות הולכים הכי טוב עם איזה אוכל. סומלייה יכול לתת לך עצות לגבי איזה יינות לקנות, איזה מהם לשתות ואיך לאחסן אותם. סומלייה ימליץ גם על יינות המתאימים לטעמכם.

מהם סגנונות היין השונים?

תעשיית היין היא תעשייה של 400 מיליארד דולר עם שוק עולמי. יין הוא חלק חשוב בחייהם של אנשים רבים, וכך היה במשך מאות שנים.

ניתן להבדיל בין יין לשתי קטגוריות: אדום ולבן. עם זאת, ישנם סגנונות רבים ושונים בתוך הקטגוריות הללו. לדוגמה, יש יין מבעבע, יין יבש, יין חצי יבש וכו'.

יין הוא משקה שעבר תסיסה מענבים. יין הוא משקה לבחירה עבור אירועים ומצבי רוח שונים. יש לו סגנונות, צבעים וטעמים שונים.

תעשיית היין היא אחת הענפים הרווחיים בעולם למשל רק תעשיית כוסות יין עם חריטה לפאבים, יקבים ותעשיית האלכוהול מגיעה למאות מיליונים בשנה. תעשיית היין שווה 1 טריליון דולר ברחבי העולם. אחת הסיבות להצלחה זו היא שיש כל כך הרבה סוגי יינות לבחירה. ישנם שלושה סוגים עיקריים: יין אדום, יין לבן ויין מבעבע.

יינות אדומים עשויים בדרך כלל מענבים שחורים ויש בהם יותר טאנינים מאשר יינות אחרים מכיוון שהם אינם מסוננים כמו יינות אחרים במהלך הייצור. יינות לבנים עשויים בדרך כלל מענבים ירוקים או צהובים עם פחות טאנינים מאשר אדומים מכיוון שהם מסוננים יותר כדי להסיר פיגמנטים צבעוניים במהלך הייצור אשר מותירים

תעשיית היין היא עסק מורכב ומגוון. ישנם היבטים רבים ושונים שיש לקחת בחשבון בעת הכנת יין, החל מזני הענבים ועד לטמפרטורת התסיסה. סגנונות היין השונים הם תוצאה של גורמים רבים אלה.

ישנם ארבעה סגנונות עיקריים של יינות: אדום, לבן, מבעבע ויבש. יינות אדומים מיוצרים מענבים שעברו תסיסה ממושכת, בדרך כלל עם מגע עם העור למשך כשלושה שבועות (או יותר). יינות לבנים מיוצרים מענבים שתססו זמן קצר יותר מיינות אדומים, לרוב ללא מגע כלל בעור. יינות מבעבעים עברו תסיסה בבקבוק בלחץ ולאחר מכן נאטמו בגז אינרטי כמו חנקן או פחמן דו חמצני. יינות יבשים הם אלו שאינם מכילים שאריות סוכר לאחר התסיסה. יבש למחצה

מה ההבדל בין יין אדום ללבן?

יין אדום עשוי מענבים שנכתשו ותססו עם קליפתם, מה שמקנה לו צבע עמוק. יין לבן עשוי מענבים שנכתשו ותססו ללא קליפתם, מה שמקנה לו צבע בהיר יותר. יין אדום יכול להיות יבש או יבש למחצה, בעוד שהיין הלבן תמיד יבש. יינות אדומים מוגשים בדרך כלל בטמפרטורת החדר בעוד יינות לבנים מוגשים בדרך כלל צוננים או בטמפרטורת החדר.

יין אדום הוא משקה העשוי מענבים בצבע כהה אשר מותססים עם הקליפות והזרעים. יין אדום נצרך בדרך כלל בטמפרטורת החדר. יין לבן הוא משקה העשוי מענבים בהירים אשר מותססים ללא הקליפות והזרעים. יין לבן נצרך בדרך כלל מצונן. המונח "יין" משמש במובן כללי כדי להתייחס למשקאות מותססים, שהם בדרך כלל אלכוהוליים ויש בהם כמות מסוימת של סוכר. תהליך התסיסה משנה את מיץ הענבים ליין. יין מיוצר בסגנונות רבים החל מיין דומם, יינות מבעבעים ויינות יבשים.

יינות אדומים הם בדרך כלל בצבע כהה יותר ויש בהם יותר טאנינים מאשר יינות לבנים מכיוון שהם מותססים זמן רב יותר ומכילים יותר פנולים, המעניקים ליין את הצבע, הטעם והארומה שלו. יינות אדומים גם נוטים להיות מתוקים יותר מכיוון שיש בהם יותר סוכרים כשהם מותססים מאשר יינות לבנים. יינות לבנים עשויים מענבים שעברו תסיסה עד שצבע המיץ צהוב חיוור ולא אדום עמוק. יינות לבנים נקראים לפעמים גם יינות מתוקים מכיוון שהם מכילים יותר סוכר מאשר יינות אדומים.

הטעם והצבע של היין נקבעים על פי הענבים שמהם הוא עשוי.

היין האדום מקבל את צבעו מקליפות הענבים, ואילו היין הלבן מקבל את צבעו ממיץ הענבים. היינות האדומים הם בדרך כלל גבוהים יותר בטאנינים ובעלי טעם חזק יותר מאשר יינות לבנים, שהם בדרך כלל מתוקים יותר ובעלי טאנינים נמוכים יותר. יין אדום עשוי בדרך כלל מקליפת הענב, בעוד שהיין הלבן עשוי בעיקר מהמיץ.

==

הכתבה בחסות חלום חרוט

עוד בנושא