Shhh! Advance Notice – 48 Hour BOGO!

Exclusive BOGO offer!We’ve just got word that Time4Learning has shared its 48 hour “Buy One, Get One” offer* and given Vocabulary.co.il subscribers  advance notice. This is a rare opportunity and we know you won’t want to miss out. This offer will be made available to the public tomorrow and will have limited supply, so you’ll want to act fast!

Here are some of the reasons why we think you’d want to consider a subscription with Time4Learning.com for your summer or after school help!

  1. Time4Learning is web-based and accessible from any computer with an internet connection. Members get 24/7 access to a whole year’s worth of materials, so you can begin at any time and use the program however you see fit.
  2. Parents have a suite of teaching resources, grading, and record keeping tools at their fingertips to help make implementing high school courses as easy as possible.
  3. Time4Learning has over 3,500 interactive lessons and a variety of high school courses and electives that are parent-supervised, student-paced, and designed to help students achieve college and career readiness. And, students have Time4Friends, a social network just for Time4Learning high schoolers. Students can express their ideas and plans for the future within a safe, secure community.
  4. Time4Languages is an optional add-on to Time4Learning. For an additional fee, active Time4Learning members can choose from the following languages: English (American), Spanish (Latin American), Chinese (Mandarin), Latin, French, German, Italian, Japanese, or Russian.

Supplies are limited, so sign up today using promo code 2017-BOGO to take advantage of this offer!

*This offer is valid until June 24, 2017 at 11:59pm EDT or while supplies last, is only available to new Time4Learning members, and cannot be combined with any other offer. BOGO must consist of two consecutive months. Two-week money-back guarantee. Cancellation of service is required. After 60 days, uncancelled memberships convert to regular monthly price. Regular cost per student is $19.95/mo for the first PreK-8th grade student, with $14.95/mo per each additional PreK-8th grade student, and $30/mo per High School student.

You may also like...

Leave a Reply