למידה אנלוגיות לשיפור השפה

אנלוגיה

למידה אנלוגיות
אנלוגיות (כמו ב: A זה ל-B כמו 1 זה ל-2) הן מרכיב עיקרי בכל מקום של מבחנים סטנדרטיים, ומעלה את השאלה, "מדוע כל כך חשוב ללמוד אותם?" בפשטות, לימוד אנלוגיות עוזר לתלמידים לא רק בפתרון בעיות וקבלת החלטות, המשך… אלא גם בתפיסה ובזיכרון, כמו גם בתקשורת ובנימוקים. למעשה, אפילו יצירתיות ורגש קשורים קשר הדוק ומושפעים מהיכולת של האדם לעשות אנלוגיה. ניתן לסווג אנלוגיות לסוגים רבים, כולל אנלוגיות של מילים נרדפות (פארודיה היא לסאטירה כפי שנוכל זה לנבול) ואנלוגיות חלקיות שלמות (מגדל אייפל הוא לצרפת כפי שהפירמידה הגדולה היא למצרים). דרך מצוינת לתרגל אנלוגיות היא באמצעות משחקים מקוונים מהנים.

למרות שלרוב קשורה למבחנים סטנדרטיים, אנלוגיות הן אירוע יומיומי, בין אם בשיחות כלליות ובין אם קשורות לאמירות ומטאפורות.

הוראת אנלוגיות ולימוד אנלוגיות יכולות לגרום לתלמידים ולמורים לחשוש, אם כי משאבי הוראה איכותיים זמינים באינטרנט כדי להקל על התהליך, כולל דוגמאות אנלוגיות רבות, דפי עבודה מצוינים להדפסה של אנלוגיות, רשימות יסודיות של אנלוגיות ואפילו מערכי שיעור אנלוגיות.

סוגים שונים של אנלוגיות מוצגות ברמות שונות, כך שהאנלוגיות של בית ספר יסודי עשויות להיות סוג של אנלוגיות מצחיקות, בעוד אנלוגיות של חטיבת הביניים עשויות להתמקד יותר בהיגיון אנלוגי. באופן דומה, אנלוגיות חינוך לתיכון מעמיקות בפתרון בעיות אנלוגיות.

אז, בין אם המטרה היא הכנה למבחן סטנדרטי (אנלוגיות SAT / אנלוגיות GRE) או הגברת מיומנויות התקשורת וההיגיון, משחקים מקוונים מהנים הם כלי מצוין לתרגול אנלוגיות.

עוד בנושא