לימוד אנטונימים

antonyms

אנטונים היא מילה הפוכה במשמעותה למילה אחרת אך דומה לה ברוב הבחינות האחרות. לדוגמה, גבוה ונמוך הם מנוגדים במשמעותם, אבל שניהם הם אותם חלקי דיבור (שמות תואר) והם יתפסו את אותה עמדה…
במשפט (לפני שם העצם שהם משנים). אנטונימים נוטים להיות שמות תואר, תואר ופעלים, כאשר מעט שמות עצם מתוארים כמילים אנטונימיות אמיתיות. לדוגמא "גבוה" (שם תואר), "לאט" (שם עצם) ו"לצום" (פועל) לכולם יש ניגודיות, בעוד של"שולחן" (שם עצם) אין. כיף ללמוד אנטונימים על שימוש במשחקי התאמה ובחירה.

ילדים אוהבים ללמוד אנטונימים הודות למשחקי אנטונימים מקוונים כמו גם מילוני ילדים מקוונים. ישנם משאבי אנטונימים רבים למורים זמינים ליצירת מערכי שיעור אנטונימיים, דפי עבודה אנטונימים ופעילויות בכיתה אנטונימיות. גם באינטרנט, תזאורוס לילדים הוא דרך שימושית ליצור רשימות אנטונימים כמו מילון לילדים.

משחקי אנטונים לתלמידי בית ספר יסודי פופולריים מאוד בקרב תלמידי כיתות ג', ד' וה', בעוד ש-Basal Reader Antonym Match הוא משחק אנטונים אידיאלי בחטיבת הביניים. משחק משחקי ניגודיות לתיכון הוא תרגיל הכנה מצוין למכללה המוביל להצלחה במבחנים סטנדרטיים מכיוון שהם מכילים שאלות ניגודיות ומילים נרדפות רבות.

תלמידי ESL גם נהנים מאוד משימוש במשחקי אוצר מילים נגד מילים כדי לעזור להם לשלוט בהפכי מילים.

עוד בנושא