הקשר והגדרות למידה

שיטת לימוד

הקשר והגדרות למידה
ההקשר מתייחס למילים או למשפטים המקיפים מילה, רעיון או קטע מסוים אשר משפיעים במידה רבה או מגדירים אותו באופן מוחלט. היכולת לפענח הקשר בתרגילים כתובים ולהשתמש בו לטובתו חשובה לתלמידים שכן פיתוח מיומנות הסקת מסקנות זו יתברר לא רק כמועיל אלא גם חיוני במצבי חיים כלליים יותר. ילדים נהנים ללמוד על הקשר עם משחקים מקוונים מהנים.

בין אם מלמדים הקשר והגדרות או הקשר והגדרות למידה, משחקים מקוונים הם דרך מצוינת לתרגל. משאבי הקשר והגדרות רבים, כולל דפי עבודה של הקשר והגדרות ומערכי שיעור של הקשר והגדרות, זמינים למורים המעוניינים להכין חידונים או מבחנים של הקשר והגדרות.

ישנם ארבעה סוגים של רמזים להקשר שחשובים כאשר מנסים לגלות את הרעיון המרכזי של פסקה או להבין מילה לא מוכרת במשפט: הגדרה או ביטוי מחדש, מילה נרדפת, אנטונימה/הפוכה/ניגודיות ודוגמה או הסבר.

בגלל חשיבותו בכיתה ומחוצה לה, ההקשר מוצג בשלב מוקדם בחינוך של הילד. לדוגמה, כיתות היסוד לומדים את ההקשר בצורה נושאית, כמו דרך הגדרות מילים של Dolch, הגדרות מתמטיקה או הגדרות מדעיות ומשחקי הקשר. מכיוון שילדים בכיתות ג'-ה' מעודדים לקרוא ספרי פרקים, הם נלמדים הקשר לא רק באמצעות חומרים ספציפיים לנושא כמו הגדרות אוצר מילים מדעי, אלא גם בהתייחס לספרים שהם עשויים לקרוא בכיתה, כולל משחקי אוצר מילים של טום סוייר או ברידג' למשחקי אוצר מילים של Terabithia. ברמת חטיבת הביניים, זה הופך להיות חשוב במיוחד לילדים לקבוע את ההקשר של הגדרות אוצר המילים המתמטיות של FCAT בצורה נכונה בדיוק כפי שתלמידי תיכון חייבים להכיר את הגדרות אוצר המילים במתמטיקה SAT, עבור הבנה מעמיקה של איך להשתמש ברמזים בהקשר SAT היא חיונית. .

לא משנה מה הרמה, למידה על הקשר חשובה לא פחות לגילוי הרעיון המרכזי בפסקה או הבנת אוצר המילים בהקשר כמו להסקת מסקנות בסיטואציה אמיתית. משחקים מקוונים מהנים הם דרך מצוינת לתרגל את יכולות ההקשר וההגדרות של האדם.

עוד בנושא