לימוד התכווצויות

כיווץ מילים

לימוד התכווצויות
כיווץ הוא צורה מקוצרת של מילה אחת או שתיים, שאחת מהן היא בדרך כלל פועל. בהתכווצות, גרש כמעט תמיד תופס את המקום של האות(ות) החסרות, לדוגמה, "אל תעשה" הוא הכיווץ של "אל תעשה". דוגמה להתכווצות חסרת אפוסתרפיה היא "אין", שהיא הצורה המכווצת של "לא אחד". מכיוון שהשפה האנגלית, הן המדוברת והן הכתובה, כל כך אוהבת התכווצויות, חשוב ללומדי אנגלית (ילידים או לא) ילמדו להשתמש בהן בצורה נכונה וכן להבדיל בין התכווצויות לבין רכושנות, שכן אלה מסתמכים גם על אפוסתרופים. הדבר הגדול הוא שכיווצים למידה והוראה יכולים להיות מהנים הן לתלמידים והן למורים, במיוחד כאשר משתמשים בהתאמת מילים או במשחקי כרטיסי זיכרון.

התכווצויות נפוצות מאוד באנגלית, במיוחד בשפה המדוברת. עם זאת, חשוב ללמוד כיצד לאיית כראוי צירים ולקרוא צירים, שכן מיקום נכון של האפוסתרוף בצירים אינו תמיד ברור.

בין אם אתם לומדים עבור חידון צירים ובין אם אתם מחפשים רשימה של צירים נפוצים להכנת מערך שיעור צירים, ישנם משאבים וחומרים מצוינים לצירים זמינים, כולל משחק זיכרון מהנה של צירים לגן, לכיתה א' ולכיתה ב' גם כן. כמשחקי כיווץ לכיתה ג', ד' וכיתה ה'.

כמובן, לימוד התכווצויות חשוב במיוחד עבור תלמידי ESL ודוברי שפות זרות אשר ישמעו התכווצויות מדוברות לעתים קרובות ויצטרכו להיות מסוגל לזהות ולשחזר אותם בכתב, כמו גם לא לבלבל בין התכווצויות ורכושנות.

בגלל התפשטותם, התכווצויות נבדקות באופן קבוע בבדיקות סטנדרטיות.

עוד בנושא