אסטרטגיות פשוטות להרחבת אוצר המילים שלך

לימוד שפה

אסטרטגיות פשוטות להרחבת אוצר המילים שלך
לעתים קרובות מנסים להרחיב את אוצר המילים מסיבות שונות. אנשים עשויים לבקש לתקשר בצורה יעילה יותר בעבודה, או שסטודנטים במכללה מחפשים אוצר מילים עשיר יותר כדי לסייע בהבנה וקבלת ציונים טובים יותר. אולי הלומד מקורו ברקע שאינו דובר אנגלית ורוצה ללמוד אנגלית למטרות עבודה או לימודים.

תהיה הסיבה אשר תהיה, הרחבת אוצר המילים שלך היא בהישג יד של כולם.

אסטרטגיות להגדלת אוצר המילים שלך הן רבות. עם זאת, מה שצריך לציין הוא שאנחנו זוכרים רק חלק קטן ממה שקראנו (ראה איור 1). הכמות הזכורה עולה ל-30% ממה שאתה שומע; 40% ממה שאתה רואה; וכן, 60% כאשר אתה באמת מבצע את המשימה. ככזה, חשוב שנשלב את כל סוגי הפעילויות להשגת למידה מירבית.

קריאה רחבה חשובה ביותר בעת פיתוח אוצר המילים שלך. ככל שהטקסט עשיר ומגוון יותר, כך יש לך יותר הזדמנויות להגדלות. ניתן לקבץ את הידע של משמעויות המילים גם לכמות המילים שאדם יודע ולידע המעמיק של מילה. לאנשים רבים יש ידע רחב במילים. כלומר, הם יכולים לזהות כמות משמעותית של מילים, אבל כשזה מגיע להדגמת משמעות, לרוב מדובר בסיפור אחר.
הכרת מילה פירושה הכרת הקשר. מילים המשמשות לבדן אינן מספקות את המשמעות המלאה. בהתאם למילים ולטקסט שמסביב, מילים יכולות לקבל משמעויות שונות
אוצר המילים המילולי שלנו לרוב פחות מתוחכם מאוצר המילים הכתוב שלנו. הסיבה לכך היא שתקשורת מילולית מסתמכת במידה רבה על רמזים ומחוות לא מילוליות. ככזה, חשוב שנתנסה באוצר מילים בשתי הסביבות (אלן, 2006).
פיתוח אוצר מילים יכול להתרחש גם באמצעות חקר דמיון והבדלים בין מילים קשורות ושמירה על תיעוד כתוב של המילים שנלמדו, הגדרותיהן והדרכים השונות בהן ניתן להשתמש במילים. אסוציאציות של מילים (למשל שורשים), מילים שמאותתות על חיבור למילים אחרות ומסייעות למשמעות (למשל, לכן), ומילים שיש להן צלילים דומים אך מאוייתות אחרת הן כולן טכניקות שניתן לחקור לשיפור אוצר המילים (California Department of Education, 2007 ).

הרחבת אוצר המילים שלך היא בר השגה. זה יכול לשפר את כישורי התקשורת שלך ולפתח את יכולת הקריאה והכתיבה. זה לא משנה באיזה שלב של הקריירה שלך, ההשכלה שלך, או הצמיחה האישית שלך, אוצר מילים להתפתח יכול להועיל לכולם. שימוש בתוכנת אוצר מילים, כמו זו שמייצרת Ultimate Vocabulary, היא דרך יעילה מאוד להשגת מטרות אלו ולהפיק תועלת מהתוצאות.

הדבר החשוב ביותר שיש לזכור הוא שהרחבת אוצר המילים לא מתרחשת בן לילה. זה יכול לקחת הרבה זמן ומאמץ, אבל זה שווה את זה בסופו של דבר!

דרך מצוינת להגדיל את אוצר המילים שלך היא על ידי קריאה נוספת. אתה יכול גם לקבל מורה אישי או לקחת שיעורים על כישורי שפה מהמכללה הקהילתית המקומית שלך.

בניית אוצר המילים שלך היא משימה לא פשוטה. לימוד מילים חדשות יכול להיות מייגע ולאורך זמן. עם זאת, על ידי שאילת השאלות הנכונות ויצירת האסוציאציות הנכונות, זה יכול להיות הרבה יותר קל ויעיל.

כיצד נוכל לשפר את אוצר המילים שלנו? ישנן דרכים רבות לעשות זאת, אך אחת היעילות ביותר היא לזהות פערים באוצר המילים שלנו ולגשת ללמידה בצורה אחרת.

לימוד מילים חדשות יכול להיות משימה לא פשוטה. לעתים קרובות קשה לדעת מאיפה להתחיל. זו הסיבה שהרכבנו רשימה זו של אסטרטגיות להרחבת אוצר המילים שלך.

1) קרא עוד: קריאה היא הדרך הטובה ביותר לבנות את אוצר המילים שלך. קחו כל ספר שמעניין אתכם ותנו לו ללמד אתכם מילים חדשות בזמן שאתם קוראים אותו.

2) סקירת רשימות מילים: רשימות מילים הן דרך קלה ללמוד אוצר מילים ללא תלות בהקשר, מה שאומר שהן יכולות לעזור בדברים כמו לימוד למבחנים או לימוד מילים למבחנים/מבחנים/וכו'.

3) הקשב והשתתף בשיחות: הקשבה והשתתפות בשיחות היא אחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד מילים חדשות מכיוון שאתה שומע אותן בשימוש טבעי על ידי שותפי שיחה, לא רק מנותחים על ידי ספר לימוד

עוד בנושא