הבנת הוראות FCAT
כדי להבין את הוראות FCAT, התלמידים צריכים לשלוט באוצר מילים מסוים. לדוגמה, ה-FCAT עשוי לבקש מהתלמידים "לסכם את התזה של המחברת ולזהות את העובדות שהיא מצטטת כדי להצדיק את דעתה.

תמכו בעדויות התגובה שלכם מהקטע." יש אוצר מילים ספציפי שתלמידים צריכים להיות מאסטרים הקשורים להוראות ב-FCAT כולל מילים כגון: הנחה, אפיון, הנחה, טענה, הקשר, רעיון ראשי, הסק, נושא, רומז ונקודת מבט.

הבנת הנקרא של FCAT
קטעי הבנת הנקרא של FCAT הם חלק משמעותי מאומנויות השפה. אוצר מילים חזק מאוד עוזר להבנת הנקרא. אם במהלך ה-FCAT, התלמיד אינו יכול להבין מילים או חייב להסתמך יותר מדי על רמזים בהקשר או על שורשי מילים כדי לנחש בפגישות, אין סיכוי שהן יצליחו.

מדורי כתיבה של FCAT
הערכת הכתיבה של FCAT מיועדת לכיתות ד', ח' וי'. אוצר מילים חזק הוא אחד הקריטריונים כשלעצמו ובעלי אוצר מילים חזק משפר את שטף הכתיבה ועוזר לתלמידים להתמקד במבנה החיבור ובקוהרנטיות.

בניית כישורי אוצר מילים של FCAT
הנה כמה הצעות לתרגול FCAT כדי לשפר את כישורי הבסיס שלך. משחקי אוצר המילים החינמיים להכנת FCAT באתר זה כוללים מספר משחקים נהדרים לבניית מיומנויות אוצר מילים. עבור מיומנויות יסודיות של FCAT, התלמידים ייהנו מקובצי אותיות, חידון, HangMouse, Unscramble ו-CrossWord. כדי לבנות אוצר מילים של FCAT לחטיבת הביניים, על התלמידים לשקול גם את משחק בונה אוצר המילים MatchIt. כישורי אוצר המילים של FCAT High School צריכים להשתמש במשחקי חטיבת הביניים בתוספת משחק אוצר המילים SAT. חלק ממשחקי אוצר המילים הללו כגון WordSearch, CrossWorld, UnScramble ו- HangMouse מאפשרים לתלמידים לבחור את רשימות אוצר המילים שלהם. שים לב שאם אתה מסתכל מתחת למילה ציון, ישנן רשימות מילים של אוצר המילים של FCAT מאורגנות לפי רמת כיתה.

לימוד אוצר מילים באמצעות תוכנת אוצר מילים היא דרך נוספת לתרגל עבור FCAT. Ultimate Vocabulary מספק שיטה ממוקדת לבניית מיומנויות אוצר מילים להכנה למבחן.

הכנה להערכת הכתיבה של FCAT
התמקד במיוחד בבניית כישורי כתיבה, אולי תשקול לקחת קורס כתיבה מקוון של שמונה שבועות מ-Time4Writing.com.

בניית כישורי בסיס עבור FCAT
תלמידים רבים משפרים את מיומנויות השפה והמתמטיקה שלהם עם לימודים לאחר הלימודים על ידי שימוש בשירות הלמידה האוטומטי המקוון של Time4Learning.com. Time4Learning מספקת גם מידע ספציפי יותר על בניית מיומנויות מקוונות להכנה מקוונת למבחן.

קצת רקע על FCAT – מבחן ההערכה המקיפה של פלורידה (FCAT) הוא חלק מהתוכנית הכוללת של פלורידה להגביר את הישגי התלמידים על ידי יישום סטנדרטים גבוהים יותר. ה-FCAT, המנוהל לתלמידים בכיתות 3-11, מעריך את מיומנויות המתמטיקה, הקריאה, המדעים והכתיבה כפי שהוגדרו על ידי תקני Sunshine State (SSS). ה-FCAT הוא חלק מהיישום בפלורידה של המנדט של NCLB לשיפור הביצועים כולל מדידת ביצועי התלמידים.

רוב שאלות FCAT אומנויות השפה הן רב-ברירה; אחרים מבקשים תשובה קצרה בכתב, ומעטים מבקשים תשובה מפורטת או מורחבת יותר. בחלקים מסוימים של המבחן, התלמידים כותבים תשובות כתגובה למאמר או סיפור, כדי להעריך עד כמה הם מבינים את מה שהם קראו.

פלורידה מספקת מדריך רשמי ל-FCAT שכדאי לקרוא.

עוד בנושא