לימוד הומופונים

לימוד הומופונים

לימוד הומופונים
הומופונים הם מילים (או ביטויים או אותיות) שלמרות שהן מבוטאות זהות, שונות במשמעותן, כגון "אל", "גם" ו"שניים". אם במקרה גם הומופונים מאויתים אותו הדבר, כמו בורד (פרח) ובורד (עבר עלייה), אז הם גם הומוגרפיות. ילדים נהנים מאוד עם הומופונים ובעיקר נהנים ללמוד על הומופונים באמצעות משחקי התאמה מקוונים ומהנים למילוי החסר.

ילדים אוהבים ללמוד הומופונים בזכות משחקי הומופון מקוונים כמו גם מילוני ילדים מקוונים. ישנם משאבים הומופונים רבים עבור מורים זמינים ליצירת מערכי שיעור הומופונים, דפי עבודה הומופונים ופעילויות הומופונים בכיתה. גם באינטרנט, תזאורוס לילדים הוא דרך שימושית ליצור רשימות הומופונים כמו מילון לילדים.

משחקי הומופון לתלמידי בית ספר יסודי פופולריים מאוד בקרב תלמידי כיתות ג', ד' וה', בעוד שלימוד הגדרות הומופונים בכיתות ו' עד ח' הוא מבשר טוב למשחקים הומופונים בחטיבת הביניים. תלמידי תיכון יכולים גם ללמוד יחסים הומופונים תוך כדי משחקי מילים נרדפות בתיכון – תרגיל הכנה הומופון מצוין לאוניברסיטה המוביל להצלחה במבחנים סטנדרטיים (הכוללים שאלות הומופונים רבות).

תלמידי ESL גם נהנים מאוד משימוש במשחקי הומופון מקוונים מהנים, שכן אלו עוזרים להם להבדיל בין מילות אוצר מילים באנגלית שנשמעות זהות אך בעלות משמעויות שונות, בין אם הן מאויתות אחרת ובין אם לא.

עוד בנושא