ניבים וסלנג

ללמוד ניבים וסלנג

ניבים וסלנג
האם אי פעם תכננתם חופשה מרגשת רק כדי להיות חולה כמו כלב כשהגיע הזמן לעזוב? להיות תחת מזג האוויר זה לא כיף בכלל, אבל להיות חולה בחופשה יכול להקשות מאוד על הסנטר. ואז, לסירוגין, בדרך כלל קורה משהו אחר ממש רע. כמו שאומרים, כשיורד גשם, יורד! פשוט בצעייף קצת מרק עוף וקבל פיצול טוב יותר.
אם הבנת את הפסקה לעיל, אז אתה מכיר כמה מהניבים ומילות הסלנג והביטויים המשמשים באנגלית אמריקאית. ידיעת מילים וביטויים מסוג זה יכולה להגביר את ההבנה שלך ובאמת לתת לך יתרון (נותן לך יתרון) על פני אלה שאין להם את הידע הזה. ניבים לא ניתנים להבנה מילולית. עלינו לשנן את המשמעויות שלהם כדי שנוכל לפרש אותם נכון. חלקם קל יותר לנחש מאחרים! לא קשה לנחש שלהיות חולה ככלב פירושו להיות חולה מאוד, אבל אולי קשה יותר להבין שתחת מזג האוויר פירושו להיות חולה. ונראה שצעיף אוכל אינו תואם כלל למשמעות המילה "צעיף"! אבל מילון סלנג יגיד לך שצעיף במקרה זה אומר לאכול מהר.

ניבים וסלנג אמריקאים הם חלק עצום מהתרבות האמריקאית. בעוד שכתיבה או דיבור פורמליים אינם כוללים כל כך הרבה ניבים או מילות סלנג, גם שם המילים והביטויים הללו עלולים להתגנב ולבלבל משמעות למי שלא מכיר אותם.

המשפיעים על מדינות רבות, הניבים המדוברים בסין מגוונים. ניתן גם לחלק אותו לשתי קטגוריות עיקריות: ניבים מנדריניים ו-Wu.

רוב האנשים שגרים ליד הגבול של סין יודעים שמנדרינית היא השפה הרשמית של סין. עם זאת, בגלל השימוש המוגבל שלו, אנשים סינים רבים מדברים במקום זאת שפות אחרות, כגון ניבים וו.

ישנן שתי דרכים עיקריות ללימוד דיאלקטים וסלנג בשפות זרות: לימוד מבני המקום או שימוש בספרי לימוד.

כתוצאה מכך, לזר יהיה קל יותר להבין את השפות הללו אם הם יכולים ליצור קשר עם אנשים מקומיים הדוברים דיאלקטים אלה מספיק טוב כדי לעזור להם ללמוד אותם.

מצד שני, ספרי לימוד הם גם דרך טובה לזרים ללמוד את השפות הללו כי ברוב ספרי הלימוד יש הסברים

פאנג הוא אחד מהדיאלקטים הרבים בסין שמתחילים לאמץ בתקשורת המיינסטרים. אתה יכול ללמוד את הדיאלקטים והסלנג האלה על ידי נסיעה למדינה דוברת סינית או על ידי צפייה בעוד דרמות ותוכניות המשלבות את הניבים הללו.

חלק זה יעסוק כיצד ללמוד דיאלקטים בשפה זרה וסלנג שהם היבטים חשובים מאוד של השפה. ישנן דרכים רבות ללמוד את אלה.

ישנן דרכים רבות ללמוד שפה זרה, אך הדרך הטובה ביותר היא לדבר עם דוברי שפת אם.

אחת הדרכים היעילות ביותר ללמוד ניב היא בכך שמישהו ילמד אותך את הסלנג המקומי. אתה יכול לעשות זאת על ידי צפייה בסרטים או בתוכניות טלוויזיה בניב זה, אבל זה הרבה יותר חזק עבור מישהו שמדבר את הניב הזה ללמד אותך באילו מילים וביטויים משתמשים לעתים קרובות.

שפה היא כלי רב עוצמה שיכול לפתוח הזדמנויות חדשות בחיים. זה יכול לעזור לך לקבל יותר הזדמנויות עבודה, להצליח יותר ולקיים יחסים טובים יותר עם אנשים. ישנן שפות רבות זמינות ללמידה, אך לא כל השפות שוות. לדוגמה, אם אתה רוצה לקבל גישה לתרבות של מדינה מסוימת, לימוד השפה של אותה מדינה הוא בדרך כלל יעיל יותר מאשר לימוד ביטויים באנגלית.

הדרך הטובה ביותר ללמוד ניב או סלנג חדש של שפה זרה היא על ידי התעמקות בסביבה שבה הוא מדובר. אתה יכול ללמוד על סלנג או ניב על ידי שאלת על זה!

להלן כמה טיפים כיצד ללמוד ניב או סלנג חדש בשפה:

1. צפו בסרטים עם כתוביות, רצוי מאותו ז'אנר של סרטים שאתם אוהבים לראות בשפת האם שלכם. כך מתרגלים למילים ולביטויים המשמשים בניב.

2. האזינו לשירים ממדינות שונות, רצוי בשפת היעד שלכם. כך תוכלו להתרגל לניבים ולמבטאים שונים.

3. צפו בתוכניות טלוויזיה עם כתוביות או האזינו לתוכניות רדיו בשפת היעד שלכם בפלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק או יוטיוב תוך הקפדה על כך שהן באותו ניב שאתם רוצים ללמוד.

4. שוחח עם אנשים שמדברים את הניב הזה בצורה שוטפת, הם יכולים לספק הדרכה ולעזור אם מילים לא ברורות ובמקביל לעזור לך לקלוט ביטויים נפוצים במהירות

עוד בנושא