השפה הרשמית של דובאי

שפה דובאי

דובאי, עיר באיחוד האמירויות הערביות, היא יעד תיירותי פופולרי באזור. יש הרבה אטרקציות לחקור לתיירים ויש בה חיי לילה תוססים.

דובאי היא מטרופולין הולך וגדל עם תחושה בינלאומית. יש בו המון אטרקציות שונות לחקור, מקניונים למוזיאונים ועד חופים, ומזג האוויר נהדר לאורך כל השנה. בקיצור, שווה לטוס לשם בכל זמן שאפשר!

יש הרבה סיבות למה כדאי לטוס לדובאי.

דובאי היא יעד מושלם לחופשה קצרה. אתה יכול בקלות לחקור את העיר תוך מספר ימים וגם ליהנות ממזג האוויר הנהדר, שברובו שטוף שמש וחמים כל השנה. הדבר הטוב ביותר בדובאי הוא שתוכלו למצוא שם הכל, כך שהוא מושלם גם למשפחות עם ילדים וגם למבוגרים שרוצים קצת שקט ושלווה.

דובאי היא אחד היעדים הפופולריים ביותר בעולם. איחוד האמירויות עלתה לכותרות כבר שנים, וזה לא רק בגלל המלונות המפוארים שלה. דובאי היא עיר יפהפיה עם הרבה מה לחקור. מהמבנים גורדי שחקים ועד למטבח מעורר הפה, יש הרבה סיבות לעשות טיול לדובאי. הנה 2 מקומות שהם אטרקציות בדובאי שהם חובה פשוט חובה לראות בטיול הבא שלך לדובאי:

1) הבורג' ח'ליפה – הפלא הארכיטקטוני הזה הוא הבניין הגבוה בעולם ומציע נופים מדהימים ממרפסות התצפית שלו. אם אתה מספיק אמיץ, אתה יכול אפילו לקפוץ בנג'י מהנקודה הגבוהה בעולם!

2) מלון האמירויות פאלאס – ידוע כאחד המלונות המפוארים ביותר בכל אסיה

ערבית היא השפה הרשמית בדובאי. אבל איך מדברים המקומיים של איחוד האמירויות ואיך מדברים ערבית בדובאי? האם זה כמו השפה הערבית בישראל? האם ערבית מדוברת או ספרותית?

לערבית שני ניבים עיקריים: ערבית קלאסית וערבית סטנדרטית מודרנית. השפות המדוברות של איחוד האמירויות הערביות מושפעות מערבית תקנית מודרנית, המשמשת לעתים קרובות לתקשורת כתובה. ניב זה של ערבית שונה מזה שנמצא במדינות ערביות אחרות כמו מצרים, ירדן ולבנון. הוא משתמש בהרבה מילים באנגלית כמו "קניות" ו"מחשב".

השפה הערבית היא השפה הרשמית בדובאי, והערבית האמירית היא הגרסה הרשמית שלה.

ערבית האמירית היא וריאציה של השפה הערבית המודרנית הסטנדרטית (MSA) והושפעה מניבים כמו מרוקאית ולבנונית. הוא משקף את התרבות האמירית הספציפית ואת הקשר שלה עם תרבויות אחרות, כולל תרבויות ערביות אחרות.

את השפה האנגלית אפשר לראות בכל מקום – על שלטי חוצות, שלטי חנויות, כרטיסי ביקור, תפריטים – אבל היא לא מדוברת כמו ערבית. יש גם שפות אחרות המדוברות על ידי אנשים מקבוצות אתניות שונות המתגוררים בדובאי: הינדי, אורדו, טאגלוג/פיליפיני

לדובאי יש תרבות מגוונת ולכן יש הרבה שפות מדוברות באיחוד האמירויות. הנה מבוא לכמה מהשפות המדוברות בדובאי.

תושבי איחוד האמירויות מדברים ערבית, אנגלית, הינדית, אורדו, מלאיאלאם וטמילית.

איחוד האמירויות הערביות היא מדינה עם אוכלוסייה ותרבות מגוונת. המשמעות היא שחשוב שתהיה למדינה שפה משותפת. השפה הזו היא ערבית, המדוברת על ידי רוב האנשים באיחוד האמירויות. עם זאת, באיחוד האמירויות מדברים גם אנגלית והינדית. אורדו, מלאיאלם וטמילית הן שפות המשמשות קהילות אחרות במדינה.

הערבית המדוברת בדובאי שונה מהערבית הספרותית. הערבית המדוברת דומה יותר לערבית המדוברת בחלקים אחרים של העולם הערבי, בעוד שלערבית הספרותית בדובאי יש יותר מאפיינים של ערבית סטנדרטית מודרנית.

יש לך שתי אפשרויות כשאתה לומד ערבית בדובאי. יש הרבה מכונים לערבית מדוברת בעיר, אבל אם אתה רוצה ללמוד ערבית ספרותית, האפשרות הטובה ביותר שלך היא לצאת מהעיר.

חלק זה יספק מבוא קצר לשפה הערבית המדוברת והספרותית בדובאי.

הערבית הספרותית היא רשמית יותר וניתן לומר שהיא הגרסה הכתובה של הערבית המדוברת. רוב האנשים בעולם הערבי אינם דוברים ערבית ספרותית, אך צורת כתיבה זו עדיין חשובה כי היא משמשת לטקסטים דתיים. לעומת זאת, ערבית מדוברת היא השפה שרוב האנשים משתמשים בה בחיי היומיום שלהם.

עוד בנושא