שפות באירופה

שפה באירופה

השפות באירופה מגיעות ממגוון מקורות הסיבה לכך היא שהתיישבו בה מדינות ותרבויות רבות ושונות, שכולן השפיעו על השפה המדוברת באירופה. באירופה מדוברות יותר מ-100 שפות, חלק מהשפות הללו יצאו מכלל שימוש או הוחלפו באחרות כמו אנגלית. עם זאת, עדיין ישנם אנשים רבים הדוברים את השפות הללו, במיוחד במזרח אירופה שבה האוכלוסייה לא הושפעה כל כך מהגלובליזציה..

אירופה היא יבשת מגוונת עם שפות רבות המדוברות במדינות שונות. השפות המדוברות ביותר באירופה הן אנגלית, צרפתית וגרמנית. השפה הנפוצה ביותר המדוברת באירופה וגם בעולם היא האנגלית. בעבר במשך מאות שנים השולטת הייתה השפה הצרפתית והיא עדיין השפה השלטת במדינות רבות ברחבי העולם.

השפה המדוברת ביותר באירופה היא אנגלית. אחריה צרפתית, גרמנית, ספרדית, פורטוגזית, רוסית, איטלקית ויוונית אשר הן גם שפות נפוצות באירופה.

רשימת שפות באירופה

שפות אירופאיות הן מגוון רחב של שפות המדוברות באירופה. הרבה בוחרים את שפת הטיול לפי יעדים מומלצים באירופה ובכך תוכלו לדעת כיצד לתקשר עם המקומיים. אז אילו השפות הנבחרות ביותר:

אנגלית: השפה המדוברת הנפוצה ביותר באירופה היא אנגלית, שהיא השפה הרשמית של האיחוד האירופי. זוהי אחת משש שפות העבודה הרשמיות באו"ם. השפה האירופית המדוברת ביותר היא אנגלית עם למעלה מ-500 מיליון דוברים ברחבי העולם כיום. היא הפכה לשפה העיקרית לעסקים ולמסחר ברחבי העולם והיא השפיעה גם על שפות אירופאיות אחרות כמו צרפתית וספרדית.

צרפתית: אחת משלוש שפות העבודה הרשמיות של אונסק"ו, היא גם שפה רשמית בצרפת ובבלגיה, ושפה משותפת רשמית בשוויץ. זו גם אחת משתי שפות עבודה במטה האו"ם. – גרמנית: אחת משתי שפות עבודה רשמיות במטה האו"ם, היא גם שפה רשמית בגרמניה ובאוסטריה, כמו גם אחת מארבע שפות עבודה רשמיות עם מטה נאט"ו בבריסל. זוהי גם אחת משלוש השפות הרשמיות באיחוד האירופי, יחד עם אנגלית וצרפתית. –

הולנדית: זוהי שפה רשמית בהולנד ובבלגיה, כמו גם שפה אזורית מרכזית באזור הפלמי של בלגיה. היא גם אחת מארבע שפות עבודה רשמיות במטה נאט"ו בבריסל, יחד עם אנגלית וצרפתית

-השפה הספרדית היא השפה המדוברת ביותר באירופה. ישנם דיאלקטים רבים ושונים של ספרדית, המשמשים במדינות ואזורים שונים. הניב המדובר ביותר באירופה הוא ספרדית קסטיליה, המכונה גם ספרדית. המילה "ספרדית" מגיעה מהמילה הלטינית Hispania, שפירושה "ארץ השמש המערבית". היא משמשת כלשון פרנקה במדינות רבות ביבשת, והיא גם מדוברת כשפת אם על ידי מיליוני אנשים.
השפה הספרדית קיימת באירופה במשך מאות שנים, אך השימוש בה גדל באופן דרמטי מאז סוף המאה ה-20. ניתן לייחס את הפופולריות של השפה לגלובליזציה ולעליית ספרד כמעצמה כלכלית. למעשה, זוהי שפה רשמית שנייה במדינות רבות ביבשת. השפה הספרדית הפכה לבחירה פופולרית בקרב אירופאים רבים. זה גם כלי שימושי מאוד למי שרוצה ללמוד אותו כשפה שנייה או זרה.

-השפה האיטלקית זוהי אחת השפות הרשמיות של האיחוד האירופי וזו גם שפה רשמית של קריית הוותיקן והיא מדוברת גם על ידי אנשים בשוויץ, צרפת, סן מרינו, סלובניה וקרואטיה. השפה האיטלקית התפתחה עם הזמן והושפעה משפות רבות אחרות. חלקם כוללים לטינית, צרפתית, ספרדית וגרמנית. השפה האיטלקית דומה מאוד ללטינית אבל יש לה גם כמה הבדלים איתה. לדוגמה, המילה "ciao" באיטלקית פירושה "שלום" בעוד בלטינית זה אומר "להתראות".
לשפה האיטלקית היסטוריה עשירה, השפה האיטלקית הושפעה משפות אחרות כמו צרפתית ולטינית. זה שימש את הרומאים ולאחר מכן את הנורמנים שהכניסו לתוכו מילים צרפתיות עם הזמן. כאשר דנטה הוא הסופר המפורסם ביותר של השפה האיטלקית. היא ידועה גם כשפה ספרותית, כאשר סופרים מפורסמים רבים כמו אלסנדרו מנזוני ואומברטו אקו כותבים את יצירותיהם באיטלקית..

אז זה הזמן לארגן יורו טריפ ולדבר בשוטף עם המקומיים!

עוד בנושא