שיפור אוצר מילים על ידי קריאת ספרים

שיפור שפה על ידי קריאה

למידה על ספרות
הדרך הטובה ביותר ללמוד על ספרות היא עדיין להרים ספר ולקרוא. עם זאת, ישנן דרכים אחרות להכיר את המונחים שנמצאים בספרים הנהדרים שקראנו. שימוש במשחקים לחיזוק מונחים ומילים יכול להיות כיף ושימושי. לימוד אוצר מילים חדש יכול להיות קשה אז למה לא להפוך אותו למהנה. עם משחקים ופעילויות מהנים כמו אלה שנמצאים באתר זה, מילות אוצר מילים חדשות שנמצאות בספרות יכולות להיות קלות ללמידה. דרך מצוינת נוספת ללמוד אוצר מילים היא באמצעות כתיבה. לימוד קורסי כתיבה פשוטים או כתיבה יצירתית בעצמך יכול להיות מועיל. יצירת דוחות ספרים על הספרות שקראת יכולה להיות מהנה ומהנה. לאחר ששיחקת במשחקים האלה, נסה לכתוב יצירה יצירתית על איך נהנית לשחק במשחקים והשתמש במונחים שלמדת. לבסוף, אתה יכול להשתמש או ליצור דפי עבודה להדפסה כדי לתרגל את הידע שלך על ספרות.

לימוד שפה היא אחת השיטות הפופולריות ביותר עבור אנשים ללמוד שפה חדשה. הסיבה לכך היא שזו דרך מצוינת ללמוד דרך דיבור אותנטית וטבעית שאינה מבוססת רק על דקדוק או אוצר מילים.

מחקר אחד מצא שכאשר קוראים בשפת האם שלך, רק 10% מכוח המוח שלך נכנס להבנת מה שאתה קורא. עם זאת, כאשר קוראים בשפה שנייה, 60% מכוח המוח שלך הולך להבנת מה שאתה קורא.

מחקר אחר מצא שקוראים שהיו מסוגלים לקרוא בשפת האם שלהם השתמשו באותם חלקים במוחם כשקראו כמו כשהם דיברו בשפת האם שלהם. הדבר לא היה נכון לגבי קוראים שקראו בשפה שנייה – הייתה הרבה יותר פעילות בהמיספרה השמאלית מאשר בהמיספרה הימנית.

הדרך הטובה ביותר ללמוד שפה היא באמצעות קריאה.

קריאת ספרים בשפה הנבחרת והבנתם תספק לכם יותר חשיפה לשפה. אתה יכול גם למצוא עותקים מתורגמים של כותרים פופולריים בשפת האם שלך ולקרוא אותם כדי להבין יותר על התרבות של אותה מדינה מסוימת.

לימוד השפה היה נושא למחקר רב מכיוון שיתרונותיה מתועדים היטב. מחקר מאוניברסיטת קליפורניה, אירווין מצא שקריאה בשפה זרה יכולה ליצור השפעה על פעילות המוח הדומה לזו של קריאה בשפת האם שלך.

חלק זה עוסק כולו ביתרונות של לימוד שפה חדשה באמצעות קריאת ספרים. נחקור מקרי שימוש, איך זה עובד ומה לחפש בספרים כדי להפיק מהם את המרב כשאתה מנסה ללמוד שפה חדשה.

אם אתה רוצה לשפר את אוצר המילים שלך, קריאה היא אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת.

זה לא משנה איזה סוג של ספר, סיפורת או עיון – כולם יעזרו לך לשפר את אוצר המילים שלך. ניתן גם להשתמש במילון ובתזארוס בזמן הקריאה על מנת להפיק את המרב מהחוויה.

תוכל ללמוד מילים חדשות ולהרחיב את הידע שלך על ידי קריאת כל ספר שמעניין אותך. זה לא רק לוקח זמן אלא זו דרך טובה לבלות גם את הזמן הפנוי שלך.

קריאת ספר הייתה דרך בדוקה ונכונה לשפר את אוצר המילים. על ידי קריאה נוספת, אתה לא רק מגדיל את הידע שלך על העולם אלא גם מעשיר את אוצר המילים שלך.

כדי להגדיל את אוצר המילים שלי, אני משתדל לקרוא ספר בשבוע. כך אני יכול ללמוד מילים חדשות וגם להיחשף לרעיונות ונושאים חדשים.

קריאה היא חלק חשוב בתהליך הלמידה. זה עוזר לך לפתח את אוצר המילים שלך, ללמוד מילים חדשות ולשפר את כישורי הקריאה שלך.

אם אתה קורא ז'אנר מסוים שאתה לא מכיר אז אולי יהיה לך קשה להבין את כל המילים המשמשות בסוג כתיבה זה. לכן חשוב לקרוא ספרים ממגוון ז'אנרים ולא להיצמד רק לסוג אחד.

אתה יכול גם לנסות:

-קריאת ספרים ברמה גבוהה יותר ממה שנוח לך

-שימוש במילון מקוון בזמן הקריאה

-לחפש מילים מעניינות במילון או לשאול מישהו שיודע לבטא זאת

כילדים, אנו נחשפים לספרים רבים ושונים המלמדים אותנו על מילים ומשמעויותיהן. זהו גורם חשוב בשיפור אוצר המילים. לא רק שהילדים נחשפים למילים, הם גם נחשפים לקריאה שעוזרת בהבנת הנקרא.

אחת הדרכים של מבוגרים לשפר את אוצר המילים שלהם היא באמצעות משחקים הקשורים לספרים – או לשחק בהם או לקרוא עליהם. משחקים כמו Scrabble ו-Boggle עוזרים להזכרת מילים, בעוד Clue ומונופול יכולים לעזור במציאת מילים נרדפות.

ישנם משחקים רבים שיכולים לעזור לך לשפר את אוצר המילים שלך. פירטנו להלן כמה מהפופולריים ביותר.

– #מילים הן טעימות

– זוהר לקריאת אוצר מילים

– Memrise ללימוד מילים חדשות במהירות

ככל שאתה קורא יותר, כך אוצר המילים שלך משתפר. אבל עם הופעת הטכנולוגיות החדשות, אפשר גם לשפר את אוצר המילים שלהם על ידי משחק במשחקים הקשורים לספרים.

משחק אחד כזה הקשור לספר הוא הארי פוטר: תעלומת הוגוורטס. זהו משחק שמתרחש בעולם הקוסמים של סדרת הארי פוטר של ג'יי קיי רולינג ועוקב אחר הדמות שלך בזמן שהיא עוברת את שנותיה בבית הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות.

באופן דומה ישנם משחקים רבים אחרים כמו Assassin's Creed Odyssey, Gone Home, Assassin's Creed Origins וכו'.

עוד בנושא