לימוד קידומות
קידומת היא קבוצה של אותיות המחוברות לתחילתה של שורש או מילה (או אפילו קבוצת מילים) המשמשות לשינוי ו/או להרחיב את המשמעות. לתחיליות יש בדרך כלל משמעות קלה להבנה כשלעצמה, שאותה הן חלות על מילת השורש שאליה הן מודבקות. לדוגמה, "un" היא קידומת שלילית שתשנה את המילה החיובית אחרת "שמח" ל"לא מאושר". למידה על קידומות בשלב מוקדם חשובה בכך שהיא משפרת מאוד את הבנת הנקרא בכל הרמות. ילדים ומבוגרים כאחד נהנים ללמוד על קידומות באמצעות משחקי התאמת מילים מהנים.

הבנת הקידומות והסיומות לילדים היא חלק חשוב בלימוד דקדוק באנגלית. כשם שללימוד מילות שורש לילדים יש חשיבות מכרעת לשיפור מיומנויות הבנת הנקרא הכלליות, כך גם לימוד קידומות ושימוש בקידומות מגדילים מאוד את אוצר המילים של הילדים.

הכרת משמעויות הקידומת והגדרות הקידומות גם עוזרת לתלמידים לראות ולהשתמש ברמזים אטימולוגיים בהקשר ובאמצעותם, ומאפשרת להם לנחש ניחושים מושכלים לגבי המשמעות של מילים לא מוכרות.

לימוד קידומות של ילדים בשלב מוקדם (קידומות לתלמידי בית ספר יסודי) עוזר לבנות בסיס חזק של חלקי דיבור שיהיו שימושיים מאוד מאוחר יותר בעת בחינת הכניסה לבתי ספר לתארים מתקדמים ומקצועיים – במיוחד מכיוון שיש הרבה קידומות ב-GRE עצמו. כדי שהקדמה מוקדמת תהיה מוצלחת ביותר, יש לעקוב אחריה ללמוד קידומות בחטיבת הביניים ולחזק עוד יותר על ידי המשך לימוד קידומות בתיכון.

מכיוון שמספר רב של סיומות נגזרות משורשים יווניים ולטיניים, תלמידים ומורים של ESL יכולים להפיק תועלת מגישה רב-לשונית למשמעויות של סיומות.

בין אם לומדים או מלמדים קידומות, ישנם משאבי קידומות מקוונים מצוינים ליצירת גליונות עבודה של קידומות, כמו גם פעילויות קידומות ורשימות קידומות. משחקי קידומת מהנים לילדים הם גם דרך מצוינת להתחיל ללמוד קידומת.

עוד בנושא