מה זה MP3 ואיך מורידים שירים למחשב?

יוטיוב

MP3 הוא פורמט קובץ המשמש לאחסון אודיו דיגיטלי. הוא תוכנן כדי לדחוס את הגודל של קובץ שמע ולהקל על ההורדה או הסטרימינג מהאינטרנט.

קובצי MP3 מורכבים מסדרה של פריימים, כאשר כל פריים מייצג פרק זמן קצר (בדרך כלל 2 שניות). מסגרות אלו מקודדות לאחר מכן לנתונים בינאריים. פורמט MP3 כולל גם מטא נתונים הכוללים מידע כגון אמן, אלבום, כותרת וז'אנר.

MP3 הוא קובץ שמע דחוס המשמש לאחסון מוזיקה קלת משקל.

פורמט MP3 הומצא על ידי מכון Fraunhofer בגרמניה, והוא הפורמט הפופולרי ביותר למוזיקה דיגיטלית.

ניתן להפעיל קבצי MP3 בכל מחשב או מכשיר נייד עם כרטיס קול ותוכנה שיכולה לפענח קבצי MP3.

קבצי MP3 הם קבצי אודיו דיגיטליים שנדחסים כדי להקטין את גודלם.

קבצי MP3 הם סוג של קובץ שמע דיגיטלי שנדחס כדי להקטין את גודלו. ניתן להפעיל קובצי MP3 בכל מחשב או מכשיר עם התוכנה הדרושה מותקנת, אשר מסופקת בדרך כלל על ידי יצרן המכשיר. תהליך הדחיסה מסיר חלק ממידע האודיו מהקובץ וחוסך מקום, אך הוא אינו משפיע על איכות הצליל כאשר הוא מושמע.

פורמט ה-MP3 פותח על ידי קבוצת מהנדסים במכון Fraunhofer לטכנולוגיית מדיה דיגיטלית בשנת 1997 ושוחרר בשנת 1999 כעדכון לפורמט שמע מוקדם יותר בשם MP2 (MPEG-1 Audio Layer II). הוא תוכנן תוך התחשבות בקצבי נתונים נמוכים, כך שניתן היה להזרים אותו ברשתות כמו האינטרנט.

למה "דיסק צרוב" והמצאת ה-MP3 הרס את חנויות המוזיקה?

דיסק צרוב היה הסיבה לדעיכת חנויות מוזיקה. הכל התחיל בתקליטור שנצרב במחשב ולאחר מכן הועתק כדי להימכר. תעשיית המוזיקה והצרכנים לא היו מוכנים לצורה החדשה הזו של פיראטיות.

דיסק צרוב הוא סוג של דיסק אופטי שנוצר בתהליך של צריבת תמונה על פני השטח. הדיסקים הצרובים הוצגו לראשונה לציבור ב-1987 והם הפכו פופולריים בשנות ה-90.

דיסקים צרובים הפכו פופולריים מכיוון שהם היו זולים יותר מקניית תקליטור והייתה להם קיבולת אחסון גבוהה יותר. הדיסקים הללו לא יוצרו על ידי אף חברה, כך שלא הייתה דרך לשלוט במה שיש עליהם ובכמה עותקים אנשים יכולים לעשות. זה גרם לבעיות גדולות עבור חנויות מוזיקה מכיוון שאנשים העתיקו תקליטורים מהחנות שלהם ושרפו עוד עותקים מה שהקשה עליהם למכור תקליטורים.

ההקדמה צריכה להתייחס למה דיסקים צרובים הרסו חנויות מוזיקה, מהם הדיסקים האלה, איך הם הפכו פופולריים ומדוע זה היה רע לחנויות מוזיקה

המצאת התקליטור ב-1982 שינתה את הדרך שבה אנשים האזינו למוזיקה. תקליטורים היו עמידים יותר והם יכלו להכיל יותר שירים מתקליטי ויניל. התקליטור גם איפשר לאנשים לדלג על רצועות, כך שהם לא היו צריכים להאזין לאלבום כולו אם הם רוצים רק שיר אחד.

בשנת 1985, סוני הציגה סוג חדש של דיסקים הנקראים קומפקט דיסק (CD). הוא היה קטן יותר והכיל הרבה יותר שירים מכל סוג אחר של תקליט או קלטת שהיה זמין באותה תקופה. הטכנולוגיה החדשה הזו גרמה לכך שמאזינים יכלו לקנות רק שיר אחד מאלבום במקום לקנות אלבום שלם עם כמה שירים שהם לא רצו או אוהבים כמו אחרים בו.

איך מורידים שירים למחשב?

כדי להוריד שירים למחשב שלך, עליך לדעת את סוגי הקבצים שהמחשב שלך יכול לקרוא. סוגי הקבצים הנפוצים ביותר הם MP3 ו-WAV.

קבצי MP3 דחוסים, כך שהם תופסים פחות מקום בכונן הקשיח ולוקח פחות זמן להורדה. אם אתה רוצה קובץ מוזיקה באיכות גבוהה, אז אתה צריך לבחור קובץ WAV.

למעשה קל מאוד להוריד שירים למחשב. כל מה שאתה צריך זה חיבור לאינטרנט ודפדפן אינטרנט.

ישנם אתרים רבים המציעים הורדות מוזיקה בחינם, אך ישנם גם אתרים שגובים עבור ההורדות שלהם. אתה יכול למצוא אותם על ידי חיפוש מקוון או בדיקה באתרי הורדת המוזיקה המובילים באינטרנט.

כאשר אתה מוריד שיר מהאינטרנט, אתה יכול לשמור אותו במחשב שלך על ידי ביצוע השלבים הבאים.

1) מצא את קובץ השיר בדפדפן האינטרנט שלך ולחץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני.

2) בחר "שמור בשם" מהתפריט הנפתח.

3) בחר היכן ברצונך לשמור את הקובץ במחשב שלך וקרא לו משהו שקל לזכור, כמו "שם השיר".

איך להוריד שירים מיוטיוב – מדריך הורדת שירים למחשב

ישנן דרכים רבות להוריד שירים מיוטיוב. מאמר זה יראה לך 3 דרכים שונות כיצד תוכל להוריד שירים מיוטיוב.

1) שימוש באתרי המרה הנקראים CONVERTOR ואז תוכלו לשים לינק ליוטיוב והוא ימיר לכם את השיר לקובץ MP3 ולאחר לחיצה הוא יוריד לכם את הקובץ למחשב

2) שימוש בתוסף לדפדפן שיוריד בלחיצת כפתור מתוך הסרטון את השיר למחשב

3) שימוש בשירות מקוון בתשלום (יש מספר כאלו לדוגמא VideoDownloader Ultimate)

מדריך זה ילמד אותך כיצד להוריד שירים מיוטיוב.

1) מצא את הסרטון שברצונך להוריד.

2) לחץ לחיצה ימנית על הסרטון ובחר "העתק את כתובת האתר של הסרטון".

3) פתח את הדפדפן שלך והדבק את כתובת האתר בכרטיסייה חדשה.

4) לחץ לחיצה ימנית בכרטיסייה ובחר "שמור בשם" או "שמור קישור בשם".

5) בחר סוג קובץ, כגון MP3 או MP4, ושמור אותו במחשב שלך.

עוד בנושא